compare

Rasti.al

Gazeta e re Elektronike me Njoftime dhe Oferta! Rregjistroni Njoftime dhe Oferta thjesht dhe shpejt! Rasti.al Adresohet ne shume Kategori Pasuri e Paluajtshme-Automjete, Punesime, Turizem, Biznes dhe Pajisje, Elektronike, Personale, Shoqerore Ne kategorine Personale, Shoqerore do te keni mundesine te krijoni miqesi dhe njohje te reja me djem dhe vajza qe ndajne te njejta deshira dhe pasione si ju!
Links Website >>
Website Topics makina, pune, dhe
Top Keywords from Search Engines makina ne shitje, punesim + 3 more>>
Rasti.al
Rating:
www.rasti.al
2.5/5.0
by
WebstatsDomain
Rasti.al is ranked 2,105,365th in the world (amongst the 30 million domains). This site is relatively popular among users in the Albania. It gets 10% of its traffic from the Albania . This site is estimated to be worth $4216. This site has a low Pagerank(0/10). It has 0 backlinks. Rasti.al has 32% seo score.
Popularity: Safety: Social signals: Legit: legal

Similar websites

Favicon of unkerkoj.al  

Unkerkoj.al

Unkerkoj.al.oferta Pune, Shitje Blerje, Kërkesa, Marketing, Mallra...

Njoftimi ose shpallja juaj eshte vetem nje klikim larg nga publikimi i saj ne internet

Popularity: | Safety: | unkerkoj.al

Favicon of numrinje.com  

Numrinje.com

Numernje.com

Njoftime, lajmerime dhe shpallje ne shqiperi, kosove, maqedoni e mali i zi.shes blej qera shtepi

Popularity: | Safety: | numrinje.com tags for numrinje.com makina / pune

Favicon of shitblerje.info  

Shitblerje.info

Njoftime - Shitje Blerje - Oferta Pune - Shitblerje.info

Njoftime falas nga shqiperia kosova maqedonia dhe rajoni.posto ose kerko njoftime si oferta pune

Popularity: | Safety: | shitblerje.info tags for shitblerje.info pune / oferta pune

Favicon of albmark.com  

Albmark.com

Njoftime Falas - Albmark.com

Albmark.com eshte faqe per njoftime falas shitje dhe blerje

Popularity: | Safety: | albmark.com tags for albmark.com pune

Favicon of 123albania.com  

123albania.com

123 Albania

Njoftime falas ne shqiperi - makina, objekte banimi, punesime, apartamente, shtepia, shitje blerje dhe me shume

Popularity: | Safety: | 123albania.com tags for 123albania.com makina ne shitje / kerkoj pune

Favicon of ikub.al  

Ikub.al

Portali Kryesor i Informacionit Per Shqiptaret

Informacione te shumellojshme si lajme, njoftime, prona ne shitje, oferta punesimi, makina ne shitje

Popularity: | Safety: | ikub.al tags for ikub.al makina

Favicon of reklamafalas.com  

Reklamafalas.com

Njoftime - Reklama Falas

Reklamafalas një faqe interneti në të cilën mund të ofrosh apo të kërkosh produkte dhe shërbime të ndryshme

Popularity: | Safety: | reklamafalas.com tags for reklamafalas.com pune / oferta pune

Favicon of vend-pune.com  

Vend-pune.com

Vend Pune | Njoftime Pune, Vende Pune, Cdo Ore!

Ketu do te gjeni gjithe ofertat me te fundit per pune nga gjithe kompanite shqiptareperditesohet cdoore

Popularity: | Safety: | vend-pune.com tags for vend-pune.com pune

Favicon of punaime.al  

Punaime.al

Njoftime Per Vende te Lira Pune Sipas Profesioneve.punesime ne Tirane...

Kerkoni pune? financier, gazetar, designer, inxhinier gjeni punen qe ju pershtatet me mire tek pune

Popularity: | Safety: | punaime.al tags for punaime.al pune / kerkoj pune

Favicon of ikubinfo.al  

Ikubinfo.al

Kryefaqe

Informacione te shumellojshme si lajme, njoftime, prona ne shitje, oferta punesimi, makina ne shitje

Popularity: | Safety: | ikubinfo.al tags for ikubinfo.al pune

Google ads

Web Safety

rasti.al is a safe website. This information is from Google, AVG Threat Labs, McAfee SiteAdvisor, Wot.

Google Safebrowsing: Safe
Avg Antivirus Safe
Wot Raiting n\a
SiteAdvisor n\a
Child Safety n\a

Status:

Copy & paste code at your website:

just copy & paste the snippet into your website!

just copy & paste the snippet into your website!

Google ads

General Statistics

Title: Rasti.al
Description: Gazeta e re Elektronike me Njoftime dhe Oferta! Rregjistroni Njoftime dhe Oferta thjesht dhe shpejt! Rasti.al Adresohet ne shume Kategori Pasuri e Pal... more
Pagerank: Google PagerankTake this button and put in your website
SEO score: 32%
Website Worth: $4,216 USD
Web Safety:
Web safety signals the level of trust for the site's suitability for all users.
Child Safety:
Child safety signals the level of trust for the site's suitability for children.
Alexa Rank: 2,105,365
Primary Traffic:
The country where current domain is most popular relative to the other countries
Albania
Alexa backlinks: 4
IP-address: 5.9.110.84 [Trace] [Reverse]
Server Location: Germany
Date Registered: 1992-04-20 23:00:00
Site Age: 23 years and 5 months
Pageviews per User: 2.9
Average Time on Site: 02:33
Search Percent:
Estimated percentage of visits to www.rasti.al that came from a search engine
31%
Bounce:
Estimated percentage of visits to www.rasti.al that consist of a single pageview
27.6%
Daily Pageviews: n\a
Load Time: 1.84 seconds

Website categories

Currently, we found 3 categories on rasti.al
makina 3'630 sites pune 5'205 sites
dhe 5'173 sites

Domain Name

Domain Name: www.rasti.al
Domain Age: 23 years and 5 months
Creation: 1992-04-20
See rasti.al whois information

Top Keywords

This report shows links that we found on other domains than the index page. You can use this list of domains in order to understand what content users like.

Keyword Position Date
rasti.al
1 2015-09-05
objekte banimi per shitje
3 2015-10-03
shtepi pushimi al
3 2015-09-30
thjesht njoftime
4 2015-10-03
www.milloshi.it/mab/makineri_te_perdorura.html
5 2015-10-07
njohje
5 2015-10-07
informacjon per njerzit e rracave te ndryshme
5 2015-10-03
paisje elektrike
5 2015-10-03
paketa turistike 2011
5 2015-10-02
turizem durres
6 2015-10-01

Keywords Consistency

In this table we show keywords that are most commonly found on the site. Words marked with 2 or 3 stars best describe the theme of the site.

  Keywords Freq Title Desc <H> Anchors
dhe 15
shum 9
rasti 7
elektronike 7
njoftime 6
  Keywords (2 words) Freq Title Desc <H> Anchors
kurse profesionale 4
publiko njoftimin 3
pasuri e paluajtshme 3
qera objekte 2
njohje te reja 2
  Keywords (3 words) Freq Title Desc <H> Anchors
reja me djem dhe 2
njohje te reja me djem 2
english united kingdom 2
njoftime dhe oferta 2
djem dhe vajza 2

Headings

Bad, your website is not structured using HTML headings (<H1> to <H6>). You urgently need to use HTML headings (<H1> to <H6>),necessarily need to use H1 Heading Tag.

<H1> <H2> <H3> <H4> <H5> <H6>
000000

Alexa traffic graph

Alexa traffic rank shows the popularity of your site relative to other sites. Rasti.al is ranked 2,105,365th in the world (among the 30 million domains). A low-numbered rank means that your website gets a lot of visitors.

Alexa rank: 2,105,365 visit alexa Alexa backlinks: 4
This report show rough estimate of rasti.al's popularity
The top queries driving traffic to www.rasti.al from search engines.
makina ne shitje
shtepi pushimi
shitje makinash
punesim
apartament me qera

Visitors Localization

Traffic Estimations Low
Traffic Rank 2,105,365th most visited website in the World
Albania 10

Websites hosted on same IP

Domain Popularity PageRank
Favicon for kanep-gsee.gr   www.kanep-gsee.gr
Check google pagerank for www.kanep-gsee.gr
Favicon for euractiv.gr   euractiv.gr
Check google pagerank for euractiv.gr
Favicon for oiele.gr   www.oiele.gr
Check google pagerank for www.oiele.gr
Favicon for web2social.gr   web2social.gr
Check google pagerank for web2social.gr
Favicon for larissavoice.gr   www.larissavoice.gr
Check google pagerank for www.larissavoice.gr

Website Load Time

Website load time is an important factor, because Google is taking the site’s loading speed into consideration in determining its ranking. Even though this will not have a big impact, it is still something we (webmasters) should really look into. The reason is pretty simple – the majority of visitors are usually in a rush and no one is fond of waiting half a century before the website finally loads its content or fails to load. At the last check on 2015-09-30, website load time was 1.84. The highest load time is 3.07, the lowest load time is 0.92, the average load time is 1.59.

Contact information:

http://www.rasti.al/index.php?option=com_contact&view=contact&id=1&itemid=28 - Kontakt
See rasti.al contact information in whois record

0reviews

Select


captcha
Enter the code shown above